Главная » Новости » Архієпископ ПЦУ Євстратій розкритикував заяви Філарета

Архієпископ ПЦУ Євстратій (Зоря) розкритикував прес-конференцію почесного патріарха Філарета, в якій він оголосив про створення Синоду «Київського патріархату» та заявив про повну залежність ПЦУ від греків.

За словами архієпископа, Філарет на прес-конференції цитував «брехливу пропаганду з російських інформаційних помиєнь», – повідомляє Новоє время.

«Прикро спостерігати, як Почесний Патріарх Філарет скликає прес-конференцію, зокрема для того, щоби цитувати брехливу пропаганду з російських інформаційних помиєнь, при чому вже неодноразово спростовану», – написав архієпископ Євстратій у Facebook.

За словами Зорі, значно молодші люди, які точно знають, що «подають Філарету публікації з кремлівським душком, тепер формують його картину світу, користуючись віком та емоційним станом почесного патріарха».

25 червня, коментуючи санкції ПЦУ через відновлення «Київського патріархату», Філарет заявив, що рішення Синоду церкви його вже не стосуються.

Також він заявив, що ПЦУ не має повноцінної автокефалії і повністю контролюється греками.

Філарет процитував «розслідування» проросійських ЗМІ, в яких ствреджувалося, що тодішній президент Петро Порошенко підписав угоду з Вселенським патріархом Варфоломієм, у якій пообіцяв передати йому в ставропігію (безпосереднє підпорядкування) низку об’єктів в Україні.

Серед таких об’єктів, за словами Філарета, Андріївська церква, Флорівський та Корецький монастирі, Манявський скит та Успенський храм у Львові.

«Поки не будуть передані оці монастирі Вселенському патріарху, Православна церква України повинна платити внести Вселенському патріарху. З кожної парафії від 4 до 20 тисяч доларів щомісячно», – сказав він.

Філарет уточнив, що загалом мова йде про 28 мільйонів доларів.

Водночас, радник президента Порошенка Ростислав Павленко в коментарі BBC News Україна спростував заяви Філарета.

«Це неправда. Фанар не має ставропігій чи будівель, окрім Андріївської церкви. Ніхто Фанару нічого не сплачує», – сказав Павленко.

Він закликав Філарета «не повторювати російські фейки». Немає подібних умов і в опублікованому Адміністрацією президента тексті угоди з Варфоломієм.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.