Главная » Новости » Ціни на банани можуть злетіти: небезпечна епідемія знищує рослину по всьому світу

Відразу чотири бананові плантації потрапили під карантин через поширення паразитичних грибів Fusarium по Латинській Америці. Експерти побоюються, що через небезпечну епідемію ціни на банани істотно зростуть.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Naked Science.

У статті зокрема повідомляється, що на сполох забили представники Колумбійського інституту сільського господарства. До попередження Колумбії серйозно поставилися Коста-Ріка і Гватемала, для яких банани є важливим експортним ресурсом, і Еквадор — світовий лідер з виробництва. Масова загибель пальм в цих регіонах здатна призвести до стрибків цін на банани по всьому світу.

Епідемія, яка знищує банани

Рослини вражають паразитичні гриби Fusarium тропічного штаму TR4, які вже поширилися по всій Азії. Відомо, що TR4 — це нова версія «панамської хвороби», яка в середині ХХ століття знищила найпопулярніший раніше сорт бананів «Гро-Мішель». Фахівцям довелося замінити його на «Кавендіш», який вирощують зараз. Вперше хворобу зафіксували в Індонезії в 1960-х. Вчені намагаються боротися з новими стійкими формами, але в 2013 році фузаріоз вразив плантації на Близькому Сході, а в 2015-м — з’явився в Африці та Індії.

В Латинській Америці нині закрили відразу чотири плантації, заражені рослини спалили, а в околицях відкрили контрольні пункти, щоб при проїзді дезінфікувати одяг і транспорт.

Нагадаємо, раніше лікарі розповіли, кому не можна вживати банани.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.