Главная » Новости » До кінця світу залишилось 100 секунд на годиннику Судного дня

Головні побоювання викликають загроза ядерної зброї і зміни клімату.

У четвер 23 січня стрілки Годинника судного дня перемістили на 100 секунд від опівночі – так близько до "глобальної катастрофи" людство ще не було, передає tsn.ua.

Щороку чиказький журнал Bulletin of the Atomic Scientists  ("Бюлетень вчених-атомників") переводить годинник, демонструючи, наскільки світ наближається до свого кінця.

"Зараз ми висловлюємо, наскільки світ близький до катастрофи в секундах, а не в годинах чи навіть хвилинах", — сказав очільник Bulletin of the Atomic Scientists Рейчел Бронсон.

"Ми стикаємося з цією надзвичайною ситуацією – абсолютно неприйнятним станом світових справ, які не залишили місця для жодної помилки чи зволікання", — додав він.

За словами Бронсона, головні чинники наближення світу до "кінця" — загроза ядерної зброї і зміни клімату. Водночас він наголосив, що кібератаки та фейкові новини ускладнюють ситуацію, заважають розібратися, де правда, а де — ні, і поглиблюють наявні проблеми.

Відлік Годинник розпочав у 1947 році. Причиною для цього, серед іншого, стало ядерне бомбардування американцями Хіросіми та Нагасакі у 1945 році. Спочатку під наближенням "глобальної катастрофи" розуміли ядерну війну, проте згодом концепцію розширили і додали до переліку гіпотетичних причин кінця світу екологічні та технологічні чинники.

Минулого року стрілки годинника судного дня вирішили не переводити.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.