Главная » Новости » До наступної осені у Львові буде другий музей Шептицькому, – громадський активіст

Із 2007 року, відколи приміщення церкви на вулиці Кривоноса,1 у Львові передали громаді Української греко-католицької церкви, там розпочалися ремонтні роботи. А невдовзі оголосили, що у приміщенні храму зроблять музей Андрею Шептицькому. 30 листопада настоятелі церкви провели екскурсію з нагоди скорого відкриття музею.

Про це з місця події повідомив кореспондент IA ZIK.

Голова сакральної комісії Львівської архиєпартії, директор музею Андрея Шептицького отець Севастіян Дмитрух розказав, що церква блаженного о. Климента Шептицького збудована ще в 1664 році. Після II світової війни в храмі було створено в’язницю для жінок, опісля реорганізовано у в’язницю для неповнолітніх дітей, а вже в 60-х роках XX століття радянська влада заснувала на місці храму школу міліції, де нині на території храму є навчальний корпус Львівського державного університету внутрішніх справ.

«Ще з 2007 року під благословенням митрополита Ігоря Возьняка цей храм має музейний статус.

І саме тут, де зараз розташований храм, де є монастир та корпус університету, ми хочемо розмістити музей Андрею Щептицькому. Хочу наголосити, що Львівський національний музей імені Андрея Шептицького – це інша установа, бо наш музей йменуватиметься музей митрополиту Андрею Шептицькому.

Чому так важливо розповідати про постать митрополита? Насамперед тому, що цей священнослужитель 40 років провадив церкву, він був українським Мойсеєм, який намагався об’єднати українську державу, а також саме він започаткував музейництво у Галичині. У 1905 році, зібравши колосальну кількість творів сакрального мистецтва, митрополит створив музей, який в 1913 дарує українському народу», – сказав отець.

Науковці, досліджуючи фінансову та матеріальну діяльність митрополита, з’ясували, що на той час він був мільярдером. Усі кошти митрополит вкладав в розвиток українського мистецтва, музеїв, науки та утримання сиріт, не збудувавши ні однієї церкви.

«Тому, вшановуючи пам’ять митрополита Шептицького, ми зібрали велику колекцію його особистих речей. І зважаючи на таке велике надбання, варто поширювати знання по всьому світу про цю велику постать, яка жила та творила для свого народу.

Та, на превеликий жаль, попри трьохрічну роботу над передачею приміщення монастиря, церкви та університету, результату немає. Порівнюючи життя церковних громад Львова – вірменських, московських та польських, – їм в рази вдавалося легше отримати приміщення.

Не розумію, чому це так складно, адже я на власні очі бачу достатньо велику школу, яку можна використати для навчального корпусу університету. Наскільки мені відомо, приміщення школи пустує вже десять років, воно знаходиться на вулиці Короленка, що є недалеко від університету», – коментує отець Севастіян Дмитрух.

Голова правління громадської організації «Перспектива» Сергій Мамчур розказав, що цей музей буде виконувати важливу роль як освітньо-мистецький центр, де виховуватимуть молодше покоління.

«Щодо документальної сторони передачі приміщення, усе зроблено, адже є усі погодження, ЛОДА навіть випрацювала саму процедуру передачі. Зважаючи на те, що одержати приміщення для музею є настільки складно, можна зробити висновок, що в пріоритетах стратегії державних та недержавних органів немає музеїв», – розповів Сергій Мамчур.

А також додав, що, незважаючи на всі труднощі, музей Андрею Шептицькому щонайпізніше буде відкритим наступної осені.

 

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.