Главная » Новости » Коболєв: Монетизація субсидій – вирішальна, «Нафтогаз» може надати гроші

Глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв вважає, що монетизація субсидій є вирішальною для ефективної реформи енегросектору. Компанія готова виділяти кошти для її реалізації, повідомляє Укрінформ.

«Я вважаю, що ми перебуваємо на небезпечній стадії реформ. Було зроблено багато корисного, але непопулярного. Ми досі не дійшли до популярної стадії реформ. Критично важливою складовою реформ є монетизація субсидій. Це можливість давати реальні гроші споживачам, це можливість залишати зекономлені гроші тому споживачу, який витратив менше газу, ніж очікувалося за планом», – сказав Коболєв.

Він зазначив, що кінцевого споживача не цікавлять Стокгольмський арбітраж та розділення АТ «Укртрансгаз».

«Споживачу не дуже цікаво, чи відбувся анбандлінг, що з «Газпромом». Його цікавить ціна на послугу чи товар, яким чином він може її сплачувати. Ще цікавить якість, обслуговування, рахунки та інші речі, це головні елементи», – розповів Коболєв.

За його словами, хоч уряд пішов на підвищення ціни та відміну її регулювання у майбутньому, без монетизації реформа буде незавершеною.

«Нафтогаз» може надати гроші, щоб ці субсидії сплачувати, ми є джерелом. Ми можемо допомогти Мінфіну провести верифікацію бази споживачів. Я впевнений, що в існуючій системі є мертві душі, ми їх бачили. На жаль, поки немає жодного прогресу, щоб зробити цю базу єдиною та публічною», – додав Коболєв.

Нагадаємо, на думку міністра соцполітики Реви, надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є набагато більш ефективним механізмом, ніж адміністративне регулювання цін на енергоносії.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.