Главная » Новости » Почаївську лавру повернули до складу Кременецько-Почаївського заповідника

Кабінет Міністрів скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, що у Тернопільській області.

Рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 28 листопада, передає «Дзеркало тижня».

Таким чином було скасовано розпорядження від 17 липня 2003 року №438 «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Почаївської Свято-Успенської лаври». Зі складу заповідника тоді виключили Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, Архієрейський будинок, дзвіницю та надбрамний корпус.

Нагадаємо, що комісія Мін’юсту задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про держреєстрацію права користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра.

У листопаді споруди лаври, які знаходяться у держвласності, передали в оренду УПЦ МП до 2052 року. У 2003 році за часів прем’єра Віктора Януковича ці споруди вилучили зі складу Кременецько-Почаївського заповідника. Цього ж року Міністерство культури доручило їх повернути держзаповіднику. Представники заповідника звернулися до реєстратора з претензією на ці споруди, але вони все одно дісталися УПЦ МП.

За фактом передачі будівель Почаївської лаври у користування або оренду УПЦ МП поліція відкрила кримінальне провадження.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.