Главная » Новости » Розгін під Радою: Amnesty вимагає розслідувати застосування сили підлеглими Авакова

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає розслідувати дії працівників Національної поліції та Національної гвардії під час демонтажу наметового містечка під Верховною Радою 3 березня.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті організації.

У Amnesty International, зокрема, наголошують на неприпустимості застосування сили правоохоронними органами до мирних демонстрантів та журналістів.

  • Читайте також: Аваков тисне на суддів задля ухвалення потрібних йому рішень – нардеп

Правозахисники зауважують, що правоохоронці повинні діяти відповідно до закону й міжнародних зобов’язань України в сфері прав людини. Зокрема, не вдаватися до сили довільно та невибірково, і загалом обмежити її застосування до необхідного мінімуму.

У правозахисній організації нагадують, що закон України забороняє працівникам поліції завдавати ударів кийками по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) та в живіт.

Крім того, йдеться у повідомленні, під час штурму наметового містечка правоохоронці перешкоджали професійній діяльності журналістів й застосували силу проти них.

Amnesty International закликає керівництво держави негайно відреагувати на ситуацію.

Як відомо, після ліквідації наметового містечка під Верховною Радою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дозволив собі іронічно пожартувати з цього приводу. Однак почуття гумору міністра не оцінили в офісі омбудсмена, наголосивши на неприпустимості висловлювань, в яких висміюється порушення прав людини.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.