Главная » Новости » Розкрадання в «оборонці»: керівників САП і НАБУ викликали на засідання комітету Ради

Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького і директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника викликали на засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, яке відбудеться 13 березня, стосовно розслідування фактів розкрадання в оборонній сфері.

Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету Борислав Береза в ефірі на Громадському.

«Запитання до пана Ситника, мабуть, будемо ставити вже у середу, коли він прийде до нас на комітет. Там я буду показувати матеріали цієї справи, яка є в них, і буду запитувати: чому ця справа нікуди не рухалася. Я не буду казати про те, як повинен відповідати пан Ситник. Питання в іншому. Чому за два роки нічого не сталося? Чому два роки стояла справа? Чому два роки пан Гладковський та інші займалися тими оборудками про які йдеться в цій справі. На це, мабуть, повинен відповідати Ситник», – зазначив Береза.

Раніше депутат заявив, що Військова прокуратура передала Національному антикорупційному бюро матеріали справи про розкрадання в «оборонці» ще в березні 2017 року. Береза стверджує, що це було одне з тих проваджень з листуванням сина звільненого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, про яке йшлося в розслідуванні журналістів Bihus.info.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький відреагував на це та направив запити до прокуратури та НАБУ для надання пояснень. Він стверджує, що матеріали, про які каже Береза, у 2017 році не були долучені до провадження, яке вже існує, та за їхнім фактом не відкрили нове провадження.

Водночас НАБУ стверджує, що отримало від прокуратури матеріали стосовно корупції в «оборонці», але в них не було листування Гладковського і решти даних з розслідування журналістів.

Нагадаємо, журналісти Bihus.info розповіли, як оточення чинного президента Петра Порошенка розкрадає сотні мільйони гривень оборонно-промислового комплексу України. Безпосереднім учасником корупційної схеми, за їхніми даними, є син нині вже екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.  

Також 4 березня вийшло ще одне розслідування про те, що державний «Укрспецекспорт» закупив через посередників запчастини з РФ за значно завищеною ціною. В результаті оборудки солідні «відкати» отримали сам Олег Гладковський, його син Ігор, а також директори оборонних заводів, у тому числі глава «Укроборонпрому» Павло Букін.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.