Главная » Новости » Скандал навколо російського громадянства українського тренера: пояснення міністерства

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов призначив головним тренером збірної України з греко-римської боротьби Сергія Андрєєва. Однак після цього у ЗМІ була опублікована інформація про російське громадянство тренера.

Читайте також: Головним тренером збірної України з греко-римської боротьби став росіянин

Окрім того, скандалу цій ситуації додало й те, що експертна комісія Міністерства молоді та спорту України вибрала наставником збірної країни з вільної боротьби 5-разового чемпіона Європи Олександра Захарука, а керманичем «греко-римської» команди – Артура Дзігасова, який з двох останніх першостей світу привіз чотири медалі. Однак міністр молоді та спорту Ігор Жданов не тільки проігнорував рішення комісії, але й скасував його, призначивши головним тренером «вільників» Григорія Данька, а «класиків» – Сергія Андрєєва. Незважаючи на те, що при голосуванні перший програв Захаруку «з рахунком» 2:14, другий поступився Дзігасову – 5:11.

Однак у Міністерстві молоді та спорту України заявили, що вони отримали завірену Сергієм Андреєвим особисто, згідно оригіналу, копію паспорта громадянина України.

Читайте також: Крик душі: гучний SOS української боротьби

«Відзначимо, що Сергій Андреєв, є уродженцем АР Крим та неодноразово публічно виступав проти окупації півострова країною-агресором РФ. За наявними в Міністерства документами, Сергій Андрєєв фактично проживає в місті Києві та стоїть на обліку як внутрішньо-переміщена особа. Також згідно роз’яснень Державної міграційної служби України, відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» – примусове автоматичне набуття громадянами України з тимчасово-окупованих територій громадянства Російської Федерації – не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України», – йдеться в заяві Мінспорту.

Водночас Міністерство молоді та спорту офіційно звернулося до Служби безпеки України із запитом щодо перевірки озвученої в ЗМІ інформації про наявність російського громадянства у вказаної особи.

Читайте також:  Жан Беленюк жорстко розкритикував Міністра молоді та спорту України

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.