Главная » Новости » США ввели нові санкції проти Росії

Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадив санкції проти 18 фізичних та чотирьох юридичних осіб з Росії, чия діяльність була пов’язана з гібридною агресією РФ проти інших країн.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Мінфіну, поширеному у середу, передає  Укрінформ.

"Міністерство фінансів вводить санкції проти співробітників російської розвідки, задіяних у кіберопераціях, перешкоджанні виборам 2016 року, а також у широкому списку інших пагубних дій", — заявив у цьому зв’язку міністр фінансів Стівен Мнучин.

Як уточнили в Мінфіні, нові обмеження запроваджені проти колишнього офіцера російського ГРУ, який діяв в інтересах олігарха Олега Дерипаски, 15-ти офіцерів цього розвідуправління, проти Агентства інтернет-досліджень (так званої "фабрики тролів"), а також інших осіб та організацій, пов’язаних з проектом "Лахта".

Зокрема, екс-офіцер ГРУ Віктор Бояркін, який діяв від імені Дерипаски, визнаний причетним до незаконного фінансування однієї з партій Чорногорії під час виборчої кампанії в цій країні в 2016 році.

Водночас проект "Лахта" мав на меті втручання у виборчі системи по всьому світу, зокрема й у США.

"З 2014 року проект "Лахта" використовував, серед іншого, фіктивних онлайн-персон, які позиціонувалися як громадяни США у спробах втручання в американські вибори", — уточнили у відомстві.

У цьому зв’язку Мінфін запровадив санкції проти ТОВ "Невские новости", ТОВ "Экономика сегодня", ТОВ "Федеральное агентство новостей" і компанії USA REALLY, а також проти окремих фізичних осіб, причетних до проекту "Лахта". Крім того, в заяві згадується про фірми Євгена Пригожина "Конкорд Менеджмент и Консалтинг" та "Конкорд Кейтеринг", які вже перебувають під санкціями США. Вони контролювали фінансування проекту "Лахта", брали участь у доборі кадрів та здійснювали нагляд за діяльністю проекту.

Окремим списком ідуть три групи офіцерів ГРУ: які брали участь у спробах втручання у виборчі процеси за кордоном; у кібератаках проти Міжнародного антидопінгового агентства та ОЗХЗ; а також у застосуванні хімречовини "Новічок" у Великій Британії. До останньої увійшли Олександр Петров і Руслан Боширов (за даними ЗМІ, їхні справжні імена Олександр Мішкін та Анатолій Чепіга), які підозрюються у проведенні спецоперації у британському Солсбері з отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.