Главная » Новости » Суддя звільнила в залі суду звинувачених за захоплення ХОДА в 2014 році

Київський районний суд Харкова в понеділок, 06 листопада, визнав винним Сергія Юдаева в масових заворушеннях під час захоплення Харківської обласної державної адміністрації та хуліганстві в редакції новин «АТН» в квітні 2014 року, засудив його до максимального терміну — восьми років позбавлення волі — і звільнив за законом про амністію.

Як повідомляє кореспондент mediaport.ua, таке рішення оголосила сьогодні суддя Світлана Шмадченко.

«Визнати винним Юдаева Сергія Олеговича в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 294, ч. 3 ст. 296 КК України та призначити йому покарання за статтею ч. 1 ст. 294 у вигляді 8 років позбавлення волі, за ч. 3 ст. 296 — п’ять років позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання … остаточно призначити Юдаеву покарання у вигляді позбавлення волі на строк 8 років. Початок терміну вважати з 8 квітня 2014 року […] На підставі ст. 4 * Закону України «Про амністію в 2016 році» засудженого Юдаева звільнити від відбування основного покарання, роз’яснити наслідки застосування амністії, а саме, що в разі застосування амністії в подальшому протягом десяти років амністія до нього не може бути застосована. Юдаева Сергія Олеговича звільнити з-під варти в залі суду негайно», — зачитала суддя Шмадченко.

З урахуванням «закону Савченко» заарештований в квітні 2014 року Сергій Юдаев «відсидів» 6 років 10 місяців і 10 діб, відповідно, до нього може бути застосована ст. 4 закону про амністію.

Сергій Гапонов, Олег Крутов і Денис Левченко, обвинувачені в масових заворушеннях під час захоплення ХОДА в рамках цього ж виробництва, засуджені до п’яти років в’язниці і звільнені від покарання з випробувальним терміном три роки. 

І під час, і після оголошення вироку Юдаев просив викликати швидку. Прибулі медики виміряли йому тиск і зробили висновок, що він у нормі. Працівник швидкої допомоги навіть пожартував: «Можна відправляти в космос».

 Вирок у частині застосування закону про амністію оскарженню не підлягає, пояснили в прес-службі прокуратури Харківської області.

«В частині вимог прокуратури про обвинувальному вироку з максимальним покаранням у вигляді 8 років позбавлення волі суд з обвинувачем погодився», — констатувала прес-секретар прокурора області Віта Дубовик.

Суд виніс Пригоров Юдаева після майже трьох годин пошуків вибухівки. Ще одне повідомлення про замінування надійшло в поліцію прямо під час оголошення рішення, але евакуації із судової зали не було.

«Аргумент»

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.