Главная » Новости » У 2018-му Україна імпортувала 97% антрациту з Росії

У січні-червні 2018 року Україна імпортувала 1,97 млн тонн вугілля антрацитових марок. Журналіст Юрій Винничук на сторінках Бізнес.Цензор написав, що майже все вугілля було завезено з Росії, окрім невеликої партії в 67 тис. тонн, яка була поставлена з Південної Африканської Республіки.

Великий обсяг антрациту з Росії імпортувала «Слов’янська ТЕС», яка входить до генеруючої компанії «Донбасенерго». Компанії з групи «Укртеплоенерго» («Єврореконструкція», «Фірма Технова» та «Сумитеплоенерго») разом імпортували 203 тис. тонн антрациту. «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» бізнесмена Павла Фукса, якій належить ТЕЦ «Есхар» у Харківській області, за перше півріччя завезла з Росії 33 тис. тонн.

Загальна митна вартість завезеного в Україну в січні-червні вугілля антрацитових марок склала 206 млн доларів. Крім того, за шість місяців до України було імпортовано 2,5 млн тонн вугілля газової групи, загальною вартістю 308 млн доларів. Російські компанії цього вугілля поставили 1,56 млн тонн на 177 млн доларів.

Із США було імпортовано 845 тис. тонн на 129 млн доларів. З цього обсягу державному «Центренерго» було поставлено 73,3 тис тонн. Вугілля купувалося у американської «Xcoal Energy» в рамках домовленостей президентів Петра Порошенка та Дональда Трампа. Усе інше американське вугілля отримали компанії Ахметова.

Крім США і Росії вугілля постачалося також із Казахстану.

Нагадаємо, бізнесмен Рінат Ахметов вирішив зайнятися виробництвом мінеральних добрив, створивши для цього компанію «Українські мінеральні добрива» 1 листопада 2017 року. 

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.