Главная » Новости » У Києві затримали угруповання, яке привласнило 54 млн гривень

Слідчі поліції Києва повідомили про підозри учасникам злочинної групи, які привласнили понад 54 млн грн фінансової компанії.

Троє зловмисників організували схему привласнення коштів фінансової установи, використовуючи підставних позичальників та ошукуючи реальних клієнтів, повідомляє пресслужба поліції Києва.

Організатором був 50-річний голова кредитного комітету компанії, який безпосередньо надавав вказівки членам злочинної групи, підписував фіктивні договори, зустрічався з особами, які за грошову винагороду погодилися укласти договір позики, розподіляв кошти між учасниками угрупування.

Його син, 28-річний заступник голови кредитного комітету установи, укладав договори позики та застави з підставними особами, отримував у банківських установах кошти від засновників компанії на видачу позик.

Також у складі групи був 36-річний виконавець, котрий підшукував підставних осіб для укладання договорів позики, підробляв свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів для долучення до договорів позики в якості застави.

Під час досудового розслідування правоохоронці з’ясували, що впродовж 2017 року учасники злочинної групи підшукали 11 осіб. Використовуючи їхні документи, укладали з ними договори на отримання позики під заставу неіснуючих елітних авто. Однак кошти до позичальників не надходили – їх привласнювали зловмисники. Підставним особам виплачували «гонорари» в розмірі від 200 до 500 доларів США.

Окрім того, учасники групи ошукали шістьох реальних позичальників. Вони запропонували клієнтам безвідсоткове погашення заборгованості за умови виплати готівкою. Як тільки отримували кошти, голова кредитного комітету та його заступник видавали позичальникам довідки за своїми підписами про нібито зняття обтяження з майна, яке було предметом застави. Кошти, які виплатили їм клієнти, учасники групи залишили собі.

У загальному фігуранти привласнили понад 54 мільйони гривень, які належали фінансовій компанії.

Під час обшуків у підозрюваних правоохоронці вилучили документи, що підтверджують злочинну діяльність зловмисників, а також накладено арешт на їхнє майно на суму понад 10 мільйонів гривень.

Організатору та виконавцю вже повідомлено про підозри у скоєнні вказаних злочинів. Суд обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Ще один виконавець наразі переховується від органів досудового розслідування.

Нагадаємо, поліція розпочала кримінальне провадження за фактом вибуху на подвір'ї ректора на Тернопільщині.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.