Главная » Новости » Законопроект про громадянство від Порошенка потрібен для тиску на Угорщину – політолог

Законопроект щодо змін до Закону України «Про громадянство України», внесений на розгляд Верховної Ради президентом Петром Порошенком, є інструментом тиску на Угорщину, яка активно роздає свої паспорти громадянам України на Закарпатті.

Про це під час прес-конференції заявив політолог Руслан Бортник, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Водночас, за словами експерта, законопроект не може застосовуватися до жителів анексованого Криму та окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.

«Цей законопроект насправді про закарпатських угорців та буковинських румунів. Щодо кримчан його застосувати неможливо. Цим законопроектом фактично вводяться дві нові підстави для позбавлення громадянства. Це добровільна участь у виборах і виконання будь-яких інших функцій, пов’язаних з громадянством цієї держави. Однак ключовим положенням для застосування санкцій з позбавлення громадянства у таких випадках, є факт добровільності. А встановити цей факт неможливо інакше, окрім як у судовому порядку», – наголошує експерт. 

Запропоновані Порошенком зміни неможливо буде застосувати до мільйонів громадян, які взяли участь у виборах на анексованому півострові, переконаний політолог. Однак його може бути використано у застосунку до окремих чиновників, факт співпраці яких з країною-окупантом буде підтверджений документально.

Нагадаємо, президент Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради зміни до Закону, що дозволять припиняти українське громадянство жителів анексованого Російською Федерацією Криму, які беруть участь у російських виборах.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий

Вы должны быть войти в Чтобы оставить комментарий.