Warning: Declaration of description_walkers::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/polit/politolog.org/www/wp-content/themes/newstubethemejunkie/includes/derwidget.php on line 74
ПолитологКонституційний суд завдав удару кампанії Порошенка і швидко "поЗЕленів": шокуюче розслідування - Политолог Конституційний суд завдав удару кампанії Порошенка і швидко "поЗЕленів": шокуюче розслідування - Политолог
Главная » Новости » Конституційний суд завдав удару кампанії Порошенка і швидко «поЗЕленів»: шокуюче розслідування

Конституційний суд останні тижні постійно в центрі уваги, як і його голова – Станіслав Шевчук. Спочатку удар по закону про незаконне збагачення, який одночасно завдав удару по кампанії кандидата Порошенка. Потім – зустріч з представником Зеленського, позбавлення візи в США, конфлікт навколо інавгурації. У програмі «Наші гроші» – про «позеленіння» Конституційного Суду та роль брата його керівника.

Конституційний суд в Україні має надзвичайні повноваження.

Читайте також: Про Зеленського, війну на Донбасі та «Приватбанк»: ексклюзивне інтерв’ю з Коломойським

Одним своїм рішенням він може відмінити покарання за незаконне збагачення, скасувати люстрацію чи визнати закон про мову неконституційним.

І якщо вам здається, що він далеко-далеко від людей – він насправді надзвичайно важлива інституція. Вона має значення в історії – як порохова бочка. Суд може вирішити найважливіші питання, які будуть мати значення для історії України,
– наголосила адвокат Тетяна Козаченко.

Адвокат Тетяна Козаченко
Адвокат Тетяна Козаченко

Пам’ятаєте, як у 2010 році Віктор Янукович сконцентрував усю владу в своїх руках? Це, знову ж таки, дозволило йому зробити рішення Конституційного суду. Тож не дивно, що кожна влада намагається отримати контроль над КС.

Нинішній склад Конституційного суду очолює Станіслав Шевчук. Зараз під ним захиталося крісло. Частина суддів КС готові проголосувати за його дострокове звільнення. А сам Шевчук уже відкрито заговорив про конфлікт з командою Петра Порошенка. І встиг провести щонайменше одну конфіденційну зустріч з ключовим представником наступного глави держави.

Окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу,
– заявив Петро Порошенко. 

станіслав шевчук
Станіслав Шевчук

Одне зі свідчень конфлікту між Порошенком та Шевчуком – скасування статті про незаконне збагачення. Скандальне рішення, яке Конституційний суд прийняв у лютому, у розпал передвиборчої кампанії – било по іміджу Порошенка. І питання навіть не в тому, що в Порошенка не хотіли знести цю статтю. Там вважали невчасним момент. Момент, вкрай невигідний для Порошенка як кандидата.

Читайте також: Про Авакова, команду Зеленського та повернення в Україну: друга частина інтерв’ю з Коломойським

Суддя Конституційного суду у відставці Віктор Шишкін пояснює: яке питання виносити на розгляд і коли – у КС вирішує тільки одна людина. Його очільник.

У голови КС є виключне повноваження формувати порядок денний на свій смак, на свій розсуд. Решта суддів можуть бути лише «прохачем», я застосую таке слово. Тобто вони приходять і говорять: я готовий, моя справа готова, я прошу поставити в порядок денний,
– розповів Віктор Шишкін, суддя Конституційного суду у відставці.

віктор шишкін
Віктор Шишкін

Невдовзі, у березні 2019, голова КС Станіслав Шевчук прийняв у власному кабінеті переговорника з команди Зеленського-Коломойського – Андрія Богдана. 

За день до цього у нас з Володимиром Зеленським зустрічала посол США і було піднято питання про рішення Конституційного суду про «незаконне збагачення». І я поїхав до свого товариша, з яким дружу понад 10 років, голови Конституційного суду Станіслава Шевчука,
– сказав Андрій Богдан, представник Зеленського і адвокат Коломойського.

андрій богдан
Андрій Богдан

Це саме той Богдан, який одночасно і адвокат олігарха Ігоря Коломойського, і штабіст Володимира Зеленського. Для Коломойського – він інформатор про справи у Зе-команді. 

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий