Warning: Declaration of description_walkers::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/polit/politolog.org/www/wp-content/themes/newstubethemejunkie/includes/derwidget.php on line 74
ПолитологКоррупция на тендерах УЗ угрожает опасностью пассажирам Укрзализныци - Политолог Коррупция на тендерах УЗ угрожает опасностью пассажирам Укрзализныци - Политолог
Главная » Важно, Новости, Топ-новости » Коррупция на тендерах УЗ угрожает опасностью пассажирам Укрзализныци

Укрзалізниця корупціяДвобій компаній-постачальниць перетворився на брудне знищення конкурента з кращою репутацією і якіснішою продукцією, повідомляє сайт Антикор.

Безпека руху на залізниці може опинитись під ударом. Компанію, яка вже понад 15 років стабільно забезпечує УЗ кріпленнями, — «Корпорацію КРТ» — намагається усунути з ринку конкурент, який не гребує ніякими прийомами, включаючи чорний піар, повідомляє «112-й канал»

Нападки йдуть вже декілька років, а наразі вони перетворились на справжню інформаційну війну.

За одностайною оцінкою медіа-експертів, по стилю матеріалів проти «КРТ», по кількості їх та по формату подачі можна сказати: ми є свідками брудної інформаційної кампанії, розгорнутої менш сильним гравцем проти більш сильного. Хто вийде переможцем, наразі передбачити важко. На жаль, це й  є одною з ключових прикмет сучасного українського бізнес-середовища, яке – немов у лихі 90-ті – застосовує будь-які інструменти, аби знищити конкурентів.

Конкурент «Корпорації КРТ» — ТОВ «АТ Механіка» – на ринку з 2003 року. Втім, на відміну від «КРТ», яка всі роки модернізувала свої скріплення і значно підвищила його технічний рівень, скріплення АТ «Механіка» залишилось застарілим як морально, так і фізично. Наразі потужностей, які б могли забезпечити безперебійне та масове виробництво якісних та міцних деталей для такого потужного замовника як «Укразалізниця», не має.

555_500x890

Цілком природно, що  багато років кріплення «Механіки» просто  не мали шансів на тендерних конкурсах.

Втім за часів влади Януковича ця компанія, подейкують, заручилась підтримкою Януковича-молодшого, який вивів на ринок свою фірму «ТОВ «Євроінвестстрой». Вона – як ділер «Механіки» — стала перемагати на тендерах, пропонуючи скріплення. Це було єдиним за всю історію «зоряним часом» для компанії. В той же час  «КРТ» було усунуто від участі у торгах.

Щоправда, навіть і ця спроба закупівлі  скріплень АТ «Механіка» через фірму Олександра Януковича, яку намагались реалізувати в 2013 році, згодом потерпіла фіаско – суди скасували рішення тендерів.

Отже, рішеннями судів у справі за позовом Генпрокуратури України визнано неправомірність цих тендерів, а угоди – недійсними. За вказаними фактами слідче управління ГУ Національної поліції України здійснює досудове розслідування.

Читайте также: В Нацполиции заявили о раскрытии преступной схемы хищения госсредств в «Укрзализныце».
Залишившись без покровителя після революції, «Механіка» — аби закріпитись на ринку, взялась знищувати конкурента. Перемогти якістю вона не могла, тож стала воювати «по-чорному».357584864_500x281

Почалось з того, що експертному середовищу та суспільству стала вперто нав язуватись думка, буцімто продукція АТ «Механіка» для «УЗ» краща та дешевша, ніж кріплення «КРТ». Ця інформаційна диверсія  триває вже декілька років.

«Така інформаційна атака на наше підприємство триває з того самого часу, коли підприємства привілейовані владою Януковича не змогли витримати чесної конкурентної боротьби,—  розповідає каналу заступник керівника ТОВ «Корпорація КРТ» по зв язках з громадськістю Василь Ганіткевич

Наразі  застосовуються хрестоматійні інструменти брудної конкуренції та боротьби.

Яскравий приклад – підміна понять та введення в оману. Це вперті намагання АТ «Механіка» нав’язати  ринку сумнівну продукцію, надійність  і безпека якої не перевірені, а технічні умови – не погоджені. При цьому – увага! — видаючи її за якісну.  Більш того – навіть демонструючи своє «справедливе обурення» та показово звертаючись до судів.

i_500x281Суди, однак, розставили крапки над «і». Декількома рішеннями адмінсудів підприємству АТ «Механіка» було відмовлено у задоволенні позову про погодження технічних умов на скріплення КПП-1. На простих підставах: «Укрзалізниця» зобов’язана забезпечити безпечний стан своєї інфраструктури – це беззаперечний пріоритет.

А оскільки ТОВ «AT Механіка» не надала актів та  протоколів  випробувань на її продукцію, їй було відмовлено.

«Як і будь-який споживач, «Укрзалізниця» не зацікавлена в закупівлі продукції, яка відверто неякісна і має низькі експлуатаційні показники»,— пояснює  Ганіткевич в сюжеті.

Втім, «верхом пілотажу» з боку «Механіки»  стала фальсифікація документів на тендер. А саме — протоколів випробувань.

Офіційні джерела свідчать: Національне агентство з акредитації України за результатами перевірки протоколу випробувань елементів скріплення КПП-1 виробництва АТ «Механіка»  визнало випробування не чинними і таким, що не підлягають оцінці. Більш того: агентством було зроблено висновок про наявність численних порушень з боку компанії, яка проводила випробування – ВЦ «НВЦ «Надійність».

І це ще не все. Названий ВЦ «НВЦ «Надійність» втратив довіру з боку НААУ й  тимчасового був позбавлений можливості працювати на ринку, бо дія його атестату акредитації була призупинена.

Рівень «компрометуючого» спаму, що його застосовує «Механіка» проти свого конкурента, дедалі падає.

Твердження про те, що, мовляв, конкурент продукує гірші та дорожчі скріплення, які виробляються з застосуванням застарілих технологій, змінюються відвертими брудними наклепами про багатомільйонні крадіжки та корупцію з боку керівництва «КРТ». Коли критична маса інформаційного бруду була досягнута, «КРТ», відстоюючи репутацію, врешті подала до суду на конкурента. Суд признав правоту позивача й визнав, що директор «Механіки» Віталій Руденко поширював недостовірну інформацію.

Слід відзначити, що в активі «КРТ» вже понад 20 рішень судів,  якими визнано правомірність закупівлі скріплення виробництва саме цієї компанії.

Читайте также: Чиновник «Укрзализныци» попался на взятке свыше 10 тысяч долларов
В самій «Корпорації КРТ» стверджують — дотримуються усіх нормативних документів та стандартів, а їх продукція успішно пройшла наукові дослідження та експлуатаційні випробування, тож розраховують на чесну конкуренцію під час державних закупівель.

Пана Руденка, однак, цей факт не зупиняє. Його версія – конкуренти лише тому перемагають в тендерах, що саме під їх продукцію – тобто, під скріплення КПП-5 – прописуються тендерні умови. Через що, власне, його фірма з іншою продукцією просто не може потрапити на тендер.

«Всі тендерні умови почали прописуватись чітко під скріплення КПП 5,—  І фактично з 2002 року по 2013 рік скріплення КПП 1 було штучно витіснено з ринку України»,— прокоментував він журналістові по телефону свою версію ситуації  навколо скріплень «КРТ» та «Механіки».

Не зайвим буде відзначити, що думку пана Руденка щодо «КРТ» донедавна не поділяв більш ніхто. Він залишався єдиним спікером, який намагався створити навколо компанії токсичне інформаційне поле. Однак з недавна до нього долучилась ще й посадова особа – міністр інфраструктури Володимир Омелян, який в унісон з Руденко почав шельмувати постачальника  скріплень на «УЗ», звинувачуючи компанію у зв язках з впливовими особами в політиці та бізнесі та демонструючи на її прикладі «корупційні схеми» на «УЗ».

Чому міністрові припала до душі така собі посередня компанія – та ще й з негативним історичним шлейфом, бо була інструментом збагачення для ключових персон «Сім ї»? Знайти відповідь на це цікаве запитання можна, якщо ознайомитись зі складом Громадської ради його міністерства. Там значиться й прізвище Руденки.  Мало того – достовірні джерела стверджують, що пан Руденко став членом Ради лише завдяки міністрові. Попри всі правила й закони (підприємець не має права входити в Раду – наявний конфлікт інтересів, бо буде лобіювати свою компанію просто в міністерстві). Дивно при цьому, що пан міністр закидає іншим політикам та нардепам корупційні «гріхи» та нагадує увесь час про конфлікти інтересів.  А у себе під носом той конфлікт ігнорує. Чи не тому, що присутність директора «Механіки» йому просто необхідна?

В цій історії, яку підняли тележурналісти в короткому сюжеті, ще багато запитань, на які поки що немає відповіді. Рано чи пізно суспільство ті відповіді безперечно знайде.

А от зараз – не заважаючи на, здавалося б, очевидні речі, в боротьбі двох конкурентів може бути несподіваний фінал, попереджають експерти. Причина – відверте застосування АТ «Механіка» прийомів інформаційної війни, що може нашкодити конкуренту, якою б бездоганною його продукція не була.

Отже,якщо переможцем вийде ініціатор війни, українські потяги ризикують їздити по коліях, що скріплені за допомогою «кустарних» запчастин, якість та надійність яких не доведена ні науково, ні практично. Звідси – риторичне запитання: хто гарантує безпеку життю пасажирів – тобто кожного з нас?—залишається без відповіді.

По материалам skelet-info.org

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий