Warning: Declaration of description_walkers::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/polit/politolog.org/www/wp-content/themes/newstubethemejunkie/includes/derwidget.php on line 74
ПолитологСуд України проти Росії в Гаазі: коли почнуться слухання - Политолог Суд України проти Росії в Гаазі: коли почнуться слухання - Политолог
Главная » Новости » Суд України проти Росії в Гаазі: коли почнуться слухання

Постійний Третейський суд у Гаазі у період з 10 до 14 червня 2019 року проведе перші слухання в арбітражі України проти Росії. Мовиться про справу щодо порушення Москвою міжнародного морського права в Чорному і Азовському морях та Керченській протоці.

Що саме розглядатиме суд у Гаазі 10-14 червня

«На слуханнях розглянуть попередні заперечення, висунуті Російською Федерацією», – повідомлення про це опублікували на офіційному сайті суду.

Читайте також: Посол розповів, що змусить Росію звільнити українських моряків

Відомо, що це перший етап розгляду скарги Києва, в ході якого суд розгляне питання, чи має він взагалі юрисдикцію розглядати справу по суті. Якщо Постійний Третейський суд у Гаазі визнає свою юрисдикцію, то вже другим етапом буде розгляд справи по суті.

Графік засідання Постійного Третейського суду в Гаазі у справі такий:

• У понеділок, 10 червня, російська сторона представить так званий «перший раунд усних аргументів».
• 11 червня Україна представить свій перший раунд аргументів.
• 12 червня суд аналізуватиме почуте. На жаль, відкритою є лише вступна частина із заяви кожної сторони в першому раунді усних виступів.
• У четвер, 13 червня, Росія представить другий раунд усних аргументів. Цього і наступного дня слухання триватимуть у закритому режимі.
• 14 червня Україна представить другий раунд своїх усних аргументів.

Також раніше 24 канал повідомляв, що Міжнародний суд в Гаазі у період з 3 по 7 червня проведе публічні слухання щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму і про заборону всіх форм расової дискримінації.

Про яку судову справу мовиться?

Арбітражний розгляд розпочали 16 вересня 2016 року, коли Україна подала на Російську Федерацію заяву за порушення Конвенції ООН з морського права. Ініціатива України проти Росії до суду в Гаазі мотивувалася «метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці». 

У серпні 2018 суд в Гаазі вирішив розглянути заперечення Росії, відклавши розгляд по суті. Основне заперечення Росії: претензії України по факту не стосуються Конвенції ООН з морського права, а є спробою отримати рішення, що підтверджує суверенітет України над Кримським півостровом. МЗС України таке тлумачення суті позову не визнає.

Комментариев пока нет... Будьте первым!

Оставить комментарий