Warning: Declaration of description_walkers::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/polit/politolog.org/www/wp-content/themes/newstubethemejunkie/includes/derwidget.php on line 74
ПолитологЯкий вигляд має інтер’єр Собору Паризької Богоматері після масштабної пожежі: фото - Политолог Який вигляд має інтер’єр Собору Паризької Богоматері після масштабної пожежі: фото - Политолог
Главная » Новости » Який вигляд має інтер’єр Собору Паризької Богоматері після масштабної пожежі: фото

У мережі з’явилися фото інтер’єру культового Собору Паризької Богоматері. Знімки, зроблені днями, майже через місяць після масштабної пожежі, яка зруйнувала готичний шпиль і покрівлю Нотр-Даму.

На кадрах зафіксовані обгорілі рештки риштування та камені, які досі не прибрали із приміщення Собору. Знімки опублікував телеканал ABC News.

Читайте також: Фруктовий сад у Нотр-Дамі: новий варіант реконструкції зруйнованого даху Собору

Так, тепер стало відомо, що головний вівтар Нотр-Дам де Парі теж був зруйнований. Коли впав шпиль Собору, то декілька тонн каменю, дерева та риштувань потрапили всередину святині й зруйнували вівтар.

Нотр-Дам де Парі Собор Паризької Богоматері інтер'єр
Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі пожежа інтер'єр
Собор Паризької Богоматері інтер'єр пожежа Нотр-Дам де Парі
Як після пожежі виглядає всередині Собор Паризької Богоматері

Окрім того, на кадрах видно, що в даху залишаються два отвори, затягнуті спеціальною сіткою. У храмі лежать камені зі зруйнованого даху. При відновленні їх використовувати не планують.

Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі інтер'єр пожежа
Дірка у стелі Собору Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері Нотр-Дам де Парі пожежа інтер'єр
Вціліла статуя у Соборі Паризької Богоматері

Руйнівна пожежа спалила майже дві третини даху Нотр-Даму і розтопила близько 400 тонн свинцю звідти, а також – зі шпилю Собору. Ремонтники всередині церкви носять захисні костюми та маски, щоб триматися подалі від свинцю і регулярно здають аналізи на виявлення його рівня у крові.

Що відомо про пожежу у Нотр-Дамі?15 квітня 2019 року частину Собору Паризької Богоматері – одну з найвідоміших культурних пам’яток світу охопила масштабна пожежа.

Рятувальникам вдалось її ліквідувати лише через 9 годин. Вогонь зруйнував верхню частину шпиля храму, годинник і значну частину покрівлі, також сильно постраждали вітражі.

Внаслідок обвалу даху в одному місці утворилась величезна діра у стелі. Кам’яна частина собору, каркас та дві вежі збереглися. Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Нотр-Дам відбудують впродовж 5 років.

Наразі триває міжнародний конкурс серед архітекторів на реконструкцію даху Собору Паризької Богоматері.

Більше інформації про масштабну пожежу у Нотр-Дам де Парі: відео